неділя, 30 червня 2013 р.

Кремль і його репрезентанти тягнуть Україну в «Тайожний союз» – експерт

Гості «Вашої Свободи»: Сергій Бондарчук, громадський і політичний діяч, координатор Робочої групи Національного круглого столу; Остап Кривдик, політолог.
Інна Кузнецова: Сьогодні екс-прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко запропонувала створити національний круглий стіл для виконання Україною критеріїв, необхідних для підписання угоди про асоціацію з ЄС. Про це Юлія Тимошенко написала у своїй статі під назвою «67 робочих днів», розміщеній на «Українській правді».

пʼятниця, 28 червня 2013 р.

Сергій Бондарчук: Сигнали від влади та опозиції свідчать, що ініціатива Національного круглого столу має перспективу


“Ми повинні зробити все для того, щоб не зруйнувати наш євроінтеграційний рух розвитку України. Ми бачимо, що йде боротьба на знищення одного і іншого табору, і влади і опозиції, яка змушує до того, щоб з’явився новий майданчик, миротворчий майданчик, фактично “блакитні шоломи”, які б зробили так, щоб усі політичні сили разом сіли за один стіл”. Про це в ефірі 5-каналу заявив координатор Робочої групи з проведення Національного круглого столу “Порозуміння заради європейського майбутнього” С.Бондарчук відповідаючи на запитання ведучого щодо мотивів створення цієї структури.

Юлія Тимошенко подякувала громадським діячам, які підтримали її ідею проведення круглого столу

Юлія Тимошенко подякувала громадським діячам, які підтримали її ініціативу та ідею проведення круглого столу «Порозуміння заради майбутнього».

Текст подяки зачитала її донька Євгенія сьогодні на брифінгу.

У подяці Юлія Тимошенко зазначає, що «Угода про Асоціацію між Україною та ЄС визначальна для нашої долі. Це наш національний шанс і ми не маємо права його змарнувати. У такі часи політики мають мислити категоріями інтересу держави, а не партії. Потрібні спільні дії всього суспільства заради досягнення мети – долучення України до європейського простору безпеки, справедливості та демократії».

четвер, 27 червня 2013 р.

Національний круглий стіл щодо євроінтеграції має відбутись у вересні

Національний круглий стіл щодо євроінтеграції має відбутись у вересні. Про це сьогодні під час прес-конференції заявили учасники ініціативи Національний круглий стіл «Порозуміння заради європейського майбутнього».

Учасники ініціативи оприлюднили заяву в якій закликали лідерів опозиції та представників влади відгукнутись на пропозицію по створенню Національного круглого столу, задля того, щоб налагодити якісний, публічний діалог та максимально посприяти підписанню Угоди про асоціацію з ЄС.

У заході взяли участь відомі громадські діячі, експерти, політологи. Зокрема, Вячеслав Брюховецький (Почесний Президент НаУКМА), Сергій Бондарчук (громадсько-політичний діяч), Вахтанг Кіпіані (редактор «Історичної правди»), Костянтин Матвієнко (експерт Корпорації «Гардарика»), Остап Кривдик (політолог, активіст), Петро Кошуков (співкоординатор руху «Ми-європейці»), Андрій Левус (громадський активіст, кампанія «Євронаступ») та Віктор Небоженко (Директор соціологічної служби «Український барометр»).

«Робота Верховної Ради України сьомого скликання свідчить, що ні влада, ні опозиція не квапляться піти на непопулярний у середовищі їхніх виборців крок, сівши за стіл переговорів з метою виробити спільний План дій реалізації європейського курсу України. Саме тому необхідні громадянські ініціативи, що допоможуть сторонам протистояння організувати такий процес.Вперше таку ідею висловила Юлія Тимошенко у своєму листі «День Європи» в якому вона закликала політиків порозумітись заради європейської перспективи України», - йдеться у заяві.

67 робочих днів!?

Якщо вирахувати вихідні дні та офіційні літні парламентські канікули, то залишилося лише 67 робочих днів до вирішального саміту країн Східного партнерства, на якому є шанс підписати історичну Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Ця угода, по суті, і є початком вступу України до Європейського союзу, першим етапом повернення нашої нації до своєї історичної цивілізаційної спільноти. Додому… Після глибокої історичної коми.

Хто має сміливість завадити цьому поверненню, або бездарно провалити його, зупинивши наш природний розвиток? Можуть. І завадити, і безкарно провалити…

Бо, виявляється, вбивство можливості стати громадянами об’єднаної Європи не настільки вже і вагоме для більшості громадян. Не настільки вагоме, як вирубка дерев у стамбульському парку Гезі.

Виявляється, мільйонам українців зовсім не треба виходити на площі, подібні до стамбульської Таксім, заради свого європейського сьогодення.

Уже очевидно, що в Україні ніхто ні на які площі не вийде. Чи то організаторів немає, чи то організовуватися немає настрою, а якщо і вийде хтось, то обов’язково один проти одного, за гроші і на половину робочого дня.

Не досягли ми ще духовної єдності зі своєю незалежною країною, не злилися з нею на молекулярному рівні, як зі своїми дітьми, або батьками. Ще не вміємо вболівати за неї, як за своє життя.

субота, 22 червня 2013 р.

Євроінтеграція: створити дієвий механізм

Рівень негативного ставлення громадян України до влади є найбільшим за усі 22 роки з дня проголошення самостійності. Основні державні інституції — парламент, уряд, правосуддя — практично втратили довіру людей. Держава залишає напризволяще майже всі сектори своєї відповідальності перед суспільством — від безпеки та оборони до підтримки фундаментальних наук і розвитку національної ідентичності. У близькій перспективі у влади не залишиться грошей для збереження основного ресурсу лояльності до неї — пенсіонерів та працівників бюджетних установ.

Така держава не має жодних перспектив бути інтегрованою у європейський цивілізаційний простір.

За останні три роки розвинулися та виокремилися лише два процеси, які підтримуються на усіх рівнях владної піраміди: по-перше, тіньова утилізація бюджетних коштів в інтересах вертикально інтегрованого правлячого клану, по-друге, збільшення рівня легальних та нелегальних поборів з громадян і підприємств в установах, з якими вони вимушені контактувати — правоохоронною системою, виконавчими органами, місцевими радами та адміністраціями.

Наслідками усталення такої системи взаємодії влади із суспільством є розвал основних інфраструктур життєзабезпечення, збільшення кількості людей, які травмуються і гинуть у аваріях на виробництві, транспорті та навіть у побуті, занепад охорони здоров'я, низька якість освіти, особливо серед молоді з незаможних родин. Так само ця система генерує усі види злочинності, породжує безпритульність, стимулює наркоманію, алкоголізм, соціальні пандемії. Вона ж практично ліквідувала обороноздатність країни.

Усвідомлюючи потужність внутрішніх загроз, на які держава своїми діями чи бездіяльністю наражає країну та саму себе, парламентська опозиція мала б протиставити цим загрозам інтенсивну політичну роботу, спрямовану на побудову сучасного — перш за все прозорого та відкритого механізму виконання державою своїх основних функцій щодо забезпечення суспільного розвитку.

пʼятниця, 21 червня 2013 р.

Заява учасників Ініціативної групи Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього»

За 22 роки своєї незалежності Україна вперше має шанс здійснити прямий крок на шляху до реалізації своїх прагнень інтегруватися до Європейського цивілізаційного простору. Попри заяви усіх попередніх урядів і президентів щодо європейського спрямування країни, лише цього року виникла нагода підписання засадничої Угоди про асоціацію з ЄС.

Цей шанс не має бути змарновано. Підписання угоди відповідає корінним інтересам українського суспільства. Тому будь-які політтехнологічні спекуляції, спрямовані проти цього процесу, мають припинятися відповідальною громадськістю та політиками.

Робота Верховної Ради України сьомого скликання свідчить, що ні влада, ні опозиція не квапляться піти на непопулярний, у середовищі їхніх виборців, крок, сівши за стіл переговорів з метою виробити спільний План дій реалізації європейського курсу України. Саме тому необхідні громадянські ініціативи, що допоможуть сторонам протистояння організувати такий процес. Вперше таку ідею висловила Юлія Тимошенко у своєму листі “День Європи” в якому вона закликала політиків порозумітись заради європейської переспективи України.

Громадськість ініціює Національний круглий стіл для влади і опозиції

20 червня 2013 року громадські діячі, історики, експерти, активісти заявили про ініціативу із започаткування Національного Круглого столу “Порозуміння заради європейського майбутнього”.     

Перший етап Круглого столу відбудеться вже у червні. Як наслідок, буде створено робочу групу, яка працюватиме як з владою, так і з опозицією. Метою цієї групи буде встановлення порядку денного для постійно діючого Круглого столу, який має напрацювати План дій для всіх політичних суб'єктів, спрямований на виконання вітчизняних зобов'язань у рамках можливого підписання Угоди про асоціацію між Україну та ЄС.

Серед ініціаторів цього процесу: В.Брюховецький (Почесний Президент НаУКМА), С.Бондарчук (громадсько-політичний діяч), Я.Грицак (професор, УКУ), В.Кіпіані (редактор “Історичної правди”), К. Матвієнко (експерт Корпорації “Гардарика”), В.Мусіяка (професор, правник), С.Романів (громадсько-політичний діяч української діаспори, Австралія), О. Таланчук (Президент Університету “Україна”), О.Кривдик (політолог, активіст), Євген Іхельзон (співкоординатор руху “Ми-європейці”), А.Левус (громадський активіст).

Головне завдання Круглого столу - зупинити політичні спекуляції довкола теми євроінтеграції.  На думку ініціаторів, на даний момент є серйозна загроза зриву підписання Угоди про асоціацію. “Зрив процесу євроінтеграції може призвести до втрати суверенітету і до зовнішнього управління Україною будь-ким, хто “буде спроможний профінансувати корупційні забаганки правлячої верхівки”, - йдеться в Заяві.

Однією з підстав для проведення Кругого столу став відкритий лист Юлії Тимошенко “День Європи”, опублікований 27 травня 2013 року в якому лідер української опозиції наголошує на необхідності національного порозуміння. Не відкидає можливості для діалогу й діючий Президент.

Останні події навколо зустрічі представників опозиції з В.Януковичем свідчать, що політики потребують посередництва громадськості для того, щоб вийти з політичного тупику.

Національний Круглий стіл буде відслідковувати євроінтеграційний процес, давати рекомендації та створювати простір для публічних дискусій усіх сторін політичного процесу. Його робота буде прозорою та відкритою для участі усіх зацікавлених та відповідальних суб'єктів громадсько-політичного життя.  Національний круглий стіл “Порозуміння заради європейського майбутнього” має бути місцем для пошуків компромісу між владою та опозицією у питаннях, які стосуються  шляху України в Європу.

“Платформа круглого столу стане ефективним інструментом сприяння ратифікації Угоди про Асоціацію з Європейським Союзом у країнах Європи, а головне — контролю за імплементацією європейського законодавства в Україні” - йдеться у заяві.