пʼятниця, 23 серпня 2013 р.

Наступне засідання євроінтеграційного національного круглого столу відбудеться у другій половині вересня

23 серпня у Києві відбулося засідання Політичного етапу Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього». В засіданні взяли участь представники парламентських фракцій ВО «Батьківщина», партії «УДАР» та ВО «Свобода». Запрошені представники Президента України, Кабінету міністрів України, фракції Партії регіонів, фракції КПУ - не з'явилися на засіданні.

Присутні на круглому столі представники опозиції висловили свою підтримку ініціативі Національного круглого столу, та в цілому підтримали Європлан, висловивши свої пропозиції до нього.

Голова Наглядової Ради НКС В’ячеслав Брюховецький у своєму зверненні заявив: «До листопада 2013 року парламентаріям слід зосередитись виключно на роботі над виконанням взятих на себе зобов’язань перед Євросоюзом. Необхідно забути про партійні інтриги, скандальні, провокаційні теми, блокування та бійки. На нас дивитиметься весь світ. Ми повинні показати себе сучасною та цивілізованою європейською нацією, яка здатна до консолідації в вирішальні історичні моменти для держави».

Один із ініціаторів Національного круглого столу, Координатор робочої групи НКС Сергій Бондарчук заявив про те, що не зважаючи на відсутність на сьогоднішньому засіданні представників влади, громадськість і надалі вимагатиме від усіх політиків прийняття законів, що сприятимуть євроінтеграції України.

«Хочу сказати, що ми, як громадськість, запропонували цей майданчик для компромісу. Ми залишаємо за собою право і далі впливати на політиків з вимогою реальних справ у напрямку євроінтеграції. 2 вересня ми прийдемо до парламенту вимагати від погоджувальної ради прийняти європейський порядок денний», - заявив Сергій Бондарчук.

З вітальним словом до присутніх виступив повноважний представник Голови Ради Європейського Союзу пан Марюс Януконіс, Повноважний міністр Посольства Литовської Республіки у Києві.

Також серед міжнародних спостерігачів на заході були присутні представники дипломатичних місій ЄС, Головуючої країни ЄС Литви, Данії, Німеччини, Естонії, Фінляндії, Польщі, Латвії, Італії, Іспанії, Угорщини, Нідерландів, США та Малайзії. Міжнародні інституції представляли члени Національного Демократичного Інституту, Міжнародного Республіканського Інституту, USAID, Фондів Аденауера та Науманна, Форуму громадянського суспільства Східного Партнерства, Swisscontact та Комітету Відкритої Демократії. 

Наступне засідання Національного круглого столу відбудеться в період з 16-19 вересня, на його засідання буде запрошено місію ЄС Кокса — Кваснєвського, також очікується участь представників влади.

Немає коментарів:

Дописати коментар