вівторок, 5 листопада 2013 р.

МОНІТОРИНГ ВИКОНАННЯ ПУНКТІВ ЄВРОПЛАНУ (28 ЖОВТНЯ – 4 ЛИСТОПАДА 2013 РОКУ)

Кінець жовтня та початок листопада не позначився активізацією євроінтеграційних процесів. Це традиційно для непарламентського тижня. Проте зважаючи на попередні тенденції та те, що до прийняття рішення європейською стороною залишилося близько десяти днів, ситуацію можна назвати близькою до критичної.
Позитивами минулого тижня стала реєстрація кількох законопроектів у сферах, які стосуються пріоритетних вимог Євроінтеграції, зокрема:

1. 28 жовтня 2013 року у Верховній Раді України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів» (реєстр. № 3396-1, внесений народними депутатами України Ковальчуком В.А., Агафоновою Н.В. та Різаненком П.О.), який є альтернативним щодо проекту Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення законодавства з питань проведення виборів» (реєстр. № 3396 від 10 жовтня 2013 року, внесений народними депутатами України Єфремовим О.С. та Олійником В.М.). Крім того, народним депутатом Яценюком А.П. зареєстровано Проект Постанови про утворення Тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань вдосконалення виборчого законодавства (реєстр. № 3531 від 04 листопада 2013 року). Таким чином опозиція запропонувала власні підходи до виконання першої вимоги єврокомісара Ш. Фюле щодо вдосконалення виборчого законодавства та пункту 1.3 Європлану.

2. 31 жовтня 2013 року зареєстровано Проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо посилення ефективності державної антикорупційної політики) (реєстр. № 3522, автори Чумак В.В., Тігіпко С.Л., Петренко П.Д., Мохніцький О.І., Оробець Л.Ю.), який містить ключові положення як урядового законопроекту 3312, так і опозиційного 2207. Таким чином влада і опозиція змогли вийти на компромісний варіант системного законопроекту в сфері боротьби з корупцією та контролю за державними закупівлями, чим наблизили ймовірність виконання восьмого та дев’ятого пунктів вимог єврокомісара Ш. Фюле та пунктів 8.1 та 9.1 Європлану.

Виконавча влада не продемонструвала жодних суттєвих зрушень у сфері виконання євроінтеграційних вимог.

Зважаючи на обмаль часу, рекомендуємо владі та опозиції сконцентруватися на двох ключових вимогах, які можна виконати до Вільнюського саміту:

- виконання рішень Європейського суду з прав людини та вирішення питань політично-вмотивованих судових рішень (пункти 2.1-2.3 Європлану);

- реформування правоохоронних органів, перш за все прокуратури (пункти 4.1-4.3 Європлану).


Підготовлено Експертною радою Національного круглого столу «Порозуміння заради європейського майбутнього»

Немає коментарів:

Дописати коментар